9 листопада - День української писемності та мови

Дата: 09.11.2021 12:22

09 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Свято започатковано в 1997 р. відповідно до  Указу Президент України № 1241/97 .

Дата Дня української писемності та мови припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.  Дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця аби благословив майбутніх учнів.

Назву «українська мова» вживали, починаючи з XVI ст., на позначення мови українських земель Речі Посполитої. Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 млн. Українська мова входить до третього десятка найпоширеніших мов світу, має державний статус.

Варто докладати зусиль аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася.

У День української писемності та мови за традицією:

1.Покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю.

2.Відзначають найкращих популяризаторів українського слова.

3.Заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою.

4. Стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

5.Усі бажаючі пишуть Усеукраїнський радіодиктант національної єдності.

До написання диктанту долучилися працівники відділу освіти, молоді та спорту Голованівської селищної ради, педагогічні працівники  та учні закладів освіти.