Шевченківські дні

Дата: 10.03.2020 14:23

Початок весни для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле. Тараса Шевченка вважають українським пророком, чиє поетичне слово було актуальним у ХІХ столітті і не менш значиме сьогодні.

09 березня 2020 року в Україні відзначалася 206 річниця з дня народження Тараса Григоровича Шевченка – поета, художника, мислителя. З нагоди роковин поета 10 березня у закладах загальної середньої освіти Голованівського району відбулися заходи, на яких ще раз згадали життєвий шлях та творчість Кобзаря.

У всіх школах пройшли загальношкільні лінійки: «У серці зоріє святе ім’я Генія», «Уклонімось тобі, мій Кобзарю святий». Учителі початкових класів,  української мови та літератури, музичного мистецтва організували та провели  літературно-музичні композиції, свята: «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», «Живе Кобзар у пам’яті народу», «Шевченкова весна», «На вівтар Шевченкового слова я серце своє юне покладу», літературну агітку «За слово цілюще Тараса – держави моєї окрасу», конкурси читців: «Цілюще джерело Шевченківської музи», «Віршів віночок від Тараса», «Слово, якому звучати вічно. Улюблений вірш Шевченка», «Тобі, Кобзарю», «Вінок Кобзареві», вікторини «Чи знаєш ти Шевченка?», «Стежками життя і творчості Тараса Шевченка», «Пізнаймо Кобзаря», літературну мандрівку «І лине над землею Шевченкове слово святеє».

Учителі образотворчого мистецтва залучили школярів до участі у конкурсах ілюстрації до творів Тараса Шевченка: «Ми тебе не забудем, Тарасе», «Художній світ Тараса».

Класні керівники на годинах спілкування обговорили  питання: «Провісник долі України», «І говорило полотно про муки, його будні та його свята», «Шевченко в сучасному прочитанні», «Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став».

У шкільних книгозбірнях бібліотекарі організували книжкові виставки: «Велич Тарасового слова», «Титан землі української – Тарас Григорович Шевченко»; виставку-інсталяцію Тарас Шевченко: життя нескінченне», віртуальну мандрівку «Співець народної долі», віртуальну вікторину-подорож «Зустріч із Тарасом», провели квест «Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став».