Ярмарок ідей "Сучасний урок зарубіжної літератури в умовах Нової української школи"

Дата: 13.12.2019 16:20

13 грудня 2019 грудня у Голованівській  районній бібліотеці для дітей відбувся ярмарок ідей учителів зарубіжної літератури на тему: «Сучасний  урок зарубіжної літератури в умовах Нової української школи».

Огляд новинок  художньої  літератури для дітей, батьків та педагогів  зробила Олена Олександрівна Коверко, завідувач Голованівської районної  бібліотеки для дітей.

Олена Іванівна Гончарук, методист районного методичного кабінету, проаналізувала відмінності між традиційними та інноваційними технологіями, ознаки сучасного уроку зарубіжної літератури:  розвиток критичного мислення,особистісно-зорієнтовану спрямованість,проблемність, інтерактивність навчання,використання ігрових,інформаційних технологій та мультимедійних засобів для аналізу та інтерпретації художнього тексту.

Члени районного методичного об’єднання  вчителів зарубіжної літератури  представили матеріали свого досвіду, поділились особливостями та  « методичними родзинками» викладання предмета:

Наталія Миколаївна Шевчук, учитель Наливайківської філії Голованівського ліцею ім. Т.Г.Шевченка,  розповіла  про  роботу  в групах, парах, проблемність навчання;

Галина Володимирівна Сигляк, учитель Шепилівської філії  Голованівського  ліцею ім. Т.Г.Шевченка,  -  про забезпечення розвитку ключових компетентностей на уроках зарубіжної літератури;

Тетяна Іванівна Белінська, учитель Красногірської філії Голованівського ліцею ім. Т.Г.Шевченка  - про використання  кроссенсу ( прийому візуалізації матеріалу), сторітелінгу  як формату навчання,кольористики;

Світлана Миколаївна Куцерда, учитель Побузького ліцею, - про  використання веб-квестів  на уроках , інсоляре (поєднання образів слова, кольору, лінії, мелодії);

Людмила Борисівна Рибакевич, учитель Пушківської філії Побузького ліцею, -  про застосування  мультимедійних засобів навчання;

Ірина Валентинівна Акімкіна, учитель Новосільської  філії Голованівського ліцею ім. Т.Г.Шевченка, -  про  створення індивідуальних  та групових проєктів;

Олена Олександрівна Новікова, учитель Перегонівського ліцею, -  про  ігрові методи навчання.

Світлана Костянтинівна Бак,учитель Троянської філії Голованівського ліцею ім. Т.Г.Шевченка,представила досвід районної творчої групи, ознайомила  з інтерактивними  робочими аркушами, які можна використовувати при дистанційному навчанні, для домашніх робіт, для роботи в класі на інтерактивній дошці.

Тетяна Дементіївна Кравець,учитель  Межирічківської філії Голованівського ліцею ім. Т.Г.Шевченка, керівник районного методичного об’єднання, поділилась  особливостями застосування  біоадекватної технології викладання, провела з колегами вправи   на прикладі  вивчення повісті Володимира Короленка «Сліпий музикант».

Об’єднувало всі виступи тема виховання у школярів поваги до книжки, потреби йти  поруч  з улюбленими творами  протягом подальшого життя.

Результатом  спільної діяльності стало створення  «Банку ідей»  сучасного вчителя зарубіжної літератури, творча атмосфера спілкування талановитих небайдужих педагогів.

Учасники семінару відвідали фото-документальну виставку «Пам’ять Чорнобиля - пам’ять болю», розміщену  у читальній залі Голованівської районної бібліотеки для дорослих.