A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Голованівської селищної ради

Освіта Голованівщини 2015-2018 рр

Освітня галузь в пріорітеті. Презентація до доповіді начальника відділу освіти, молоді та спорту Голованівської РДА на Раді регіонального розвитку району 22 січня 2019  року

                                                 ОСВІТНЯ   ГАЛУЗЬ  В   ПРІОРІТЕТІ       

Питання забезпечення якісної і сучасної освіти на Голованівщині надзвичайно важливе, та є одним із ключових пріоритетів для районної влади. Бо повноцінна освіта дітей – це запорука успішного майбутнього нашої держави.

 

Спершу давайте повернемось на кілька років назад. 2015-2016-й навчальний рік… В районі 27 навчальних закладів дуже  багато коштів йшло на утримання цієї розгалуженої мережі. При цьому матеріально-технічна база залишалася радянською. У сільських школах переважало нефахове викладання, а рівень освіти залишав бажати кращого. Тоді освіта Голованівського району займала 23-є рейтингове місце в області, а надбавка за престижність праці становила 5% при максимальних 20%.

Ми зрозуміли, що ситуація критична – і потребує змін.

Наш район став лідером з освітніх реформ в області.У липні 2016 року рішенням сесії райради на базі загальноосвітніх навчальних закладів району створено Голованівський освітній округ, у межах якого сформовано три навчально-виховних об’єднання. До цієї мережі нині входить 3 опорні  школи(Голованівська, Побузька, Перегонівська), 24 їхні філії, дошкільні та позашкільні навчальні заклади.

Сьогодні тут навчається 2545 учнів і працює 396 педагогів.

Ми пишаємось тим, що, порівняно з 2015-м роком, не фахове викладання в малокомплектних школах значно скоротилось завдяки підвозу відповідних спеціалістів з опорних закладів до філій. 

А з 2017-го  року, після завершення процесу реформування, за рахунок раціонального використання кошів освітньої субвенції надбавка педагогічним працівникам за престижність праці становить 20%, на відміну від попередніх 5%.

Варто наголосити, що Голованівщина – єдиний район в Кіровоградській області, який вже 2 роки поспіль виплачує педагогам максимально допустиму надбавку.

Не оминемо ми й дошкільну освіту. Нині в районі працює 5 самостійних дитячих садочків, а інші –  23 – у складі філій. Тут працює 87 педагогів та перебуває 926 малюків. Якщо у сільських дитсадках черга практично відсутня, то в райцентрі ця проблема  відчувається дуже гостро.

(Слайд 6)Наразі тут переповнено обидва дошкільні навчальні заклади. Наприклад, садочок «Малятко» відвідує 208 дітей, хоча він розрахований лише на 115. І ще близько сотні – на черзі…

Це сталось тому, що в 90-х роках у Голованівську закрили 2 з 4 дитсадків. Раціональність такого рішення залишається під питанням і нині.

Для того, аби вирішити проблему з переповненістю груп в Голованівських ДНЗ, за останні 30 років вперше на Кіровоградщині з «нуля» будується соціальний об’єкт, попередня вартість якого – 28 млн грн. На початку липня цього року ми стали свідками історичної події – закладення капсули часу у фундамент будівлі! А сьогодні вже маємо гарний результат: зведено 2 поверхи, на які витрачено 8 млн 400 тис грн з районного бюджету.

 За минулих три роки, завдяки раціональному використанню коштів освітньої субвенції, за сприяння РДА і матеріальній підтримці місцевих та районного бюджетів,суттєво зросли видатки на заклади освіти. Це відкрило можливості для поповнення матеріально-технічної бази, оновлення обладнання та інвентарю, придбання сучасних технічних засобів навчання, а також підвищення заробітних плат педагогічних працівників.

Хочу зауважити, що протягом 2005-2015 років у школах району було замінено 95 вікон. А за минулих 3 роки – 289 вікон. Ще й ремонти приміщень зроблено.

Одним із наших передових завдань є оновлення котелень. Радянські системи старі й неекономні. І для збереження максимального тепла в приміщеннях та для економії фінансів. 12 філіях було встановлено нові енергозберігаючі котли. Йдеться про величезні гроші! Лише у ДНЗ «Малятко» модернізація системи опалення вартує близько 1,5 млн грн.

Таких значущих результатів вдалося досягти спільними зусиллями нашої громади. Ми щиро дякуємо депутатським корпусам усіх без виключення сільрад Голованівщини,  селищній і районній радам за те, що вони, попри наявність багатьох важливих проблем і проектів, звернули увагу на потреби освітньої галузі і спромоглися матеріально підтримати школи і дитсадки на своїх територіях. Адже створення гідних умов для виховання і навчання дітей – це запорука стабільного майбутнього кожної з наших маленьких громад і району в цілому. 

Повертаючись до стану матеріально-технічної бази, слід зазначити, що протягом 2016-2018 років значні кошти виділено на придбання навчально-комп’ютерних комплексів, нових меблів, ремонт їдалень та закупівлю обладнання для них, реконструкцію актових і спортивних залів, будівництво футбольного майданчика зі штучним покриттям, відкриття лінгафонного кабінету, сучасного кабінету музики, придбання обладнання для кабінетів природничо-математичного циклу, закупівлю дидактичних матеріалів, персональних комп’ютерів, меблів і мультимедійного обладнання для Нової української школи,а також відкриття на базі району найкращого в області інноваційного навчально-тренінгового класу.

Після створення системи опорних шкіл актуальним стало питання підвозу учнів з філій. Завдяки співфінансуванню районного і обласного бюджетів за минулі 3 роки було придбано 6 автобусів, з них 3 у 2018 році. Шкільний автопарк налічує 14 одиниць.

До того ж, для дітей, які приїжджають з філій, організовано безкоштовне триразове харчування. І наш район – єдиний в області, який може похвалитися такою практикою. Крім того, безкоштовними обідами забезпечено усіх учнів 1-4 класів, дітей пільгових категорій та учасників АТО.

Наголосимо, що в той час, як в інших містах і районах виникають якісь розмови навколо того, чи надавати дітям атовців безкоштовне харчування, у нас це питання вирішено давно й однозначно!

Щодо вартості, то триразове харчування обходиться у 18-23 грн, а одноразове –  12 грн на дитину. Протягом 2018 року на ці потреби з бюджету сільських та районної рад використано близько 3 млн грн.

Ще одним нашим досягненням є ремонт Побузької школи. Нагадаємо, що більше 20 років частина приміщення цього навчального закладу не використовувалась за призначенням і була в дуже занедбаному стані. Зараз тут розпочато капітальний  ремонт приміщення, на який виділено 5 млн грн з Фонду регіонального розвитку та 1,5 млн грн з районного бюджету.

Кардинальне оновлення закладу відбувається за програмою «Новий освітній простір».Наразі в Україні є 3 школи, які вже реалізували цей проект. Побузька стане четвертою. Тут вже замінено опалювальну систему і вікна, утеплено фасад і дах, йде підготовка до створення сучасного освітнього простору з новітніми технологіями.

У процесі роботи буде повністю переоблаштовано їдальню і спортзал, а приміщення школи укомплектують ліфтами для дітей з обмеженими фізичними можливостями.

Минулого року, рішенням сесії Голованівської райради, створено інклюзивно-ресурсний центр, фахівці якого забезпечують психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами, здійснюють консультативну роботу з батьками та педагогами. Для його облаштування закуплено сучасне обладнання на114 тис. грн державного фінансування. Нині на інклюзивній формі навчається 27дітей. Для кожного з них введено посади  учителів-асистентів.

У нас також є широкий простір для творчого розвитку особистості. Його забезпечують 5 позашкільних закладів освіти: Голованівський будинок дитячої та юнацької творчості, Побузький центр дитячої та юнацької творчості, Голованівська дитяча школа мистецтв, Побузька музична школа та Голованівська дитячо-юнацька спортивна школа.

Професійно-технічну освіту в районі надає ПТУ №38, де діти отримують робітничі спеціальності. За минулі 2 роки тут суттєво покращилась матеріально-технічна база, було здійснено ремонт майстерень, а нещодавно відкрито навчальний центр для електромонтерів.

 

Підводячи підсумки, зазначимо, що освічені і талановиті діти та молодь – це головний капітал кожної громади, який робить її спроможною, конкурентоздатною, інноваційною.

І саме школа має бути тим джерелом, яке не просто дає готові знання, а вчить їх здобувати, навчає думати і самостійно приймати рішення. І приємним є той факт, що і районна влада, і місцеві громади добре це розуміють, тому всіма силами підтримують освітню галузь, сприяють її розвитку й оновленню.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень