З 01 вересня школи запрацюють у звичайному режимі з поправкою на епоху пандемії коронавірусу

Дата: 26.08.2020 14:27

На відміну від весняного карантину, школярам Голованівського району не доведеться навчатися дистанційно. З 01 вересня 2020 року школи запрацюють у звичайному режимі - з поправкою на епоху пандемії коронавірусу.

Діти точно підуть до школи 1 вересня?

Майже в усій Україні — так. Ще в липні в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет заявляв, що більшість учнів 01 вересня традиційно підуть до навчальних закладів.

«Міністерство виступає за те, щоб навчальний процес проходив, як і раніше, в класах, аудиторіях, лабораторіях, спортзалах. Але з урахуванням карантинних обмежень. Органи управління освітою, керівники навчальних закладів отримають докладні алгоритми та роз’яснення щодо можливих дій та рішень в умовах адаптивного карантину», — пояснив Шкарлет.

Рекомендації щодо навчального процесу МОЗ опублікувало 30 липня, а Міносвіти узагальнило їх зі своїми порадами 05 серпня.

У яких регіонах школи перейдуть на дистанційний режим?

Будуть вимушені навчатися дистанційно лише ті школи, які потрапляють у «червону» карантинну зону. Згідно з нормами, затвердженими Кабміном, у таких регіонах відвідування навчальних закладів заборонено.

Ми ж потрапляємо під показники «зеленої» зони, тобто навчання в закладах освіти Кіровоградщини і Голованівського району зокрема розпочнеться в звичному режимі.

Чи потрібні маски в українських школах?

В офіційних рекомендаціях МОЗ зазначено, що «вхід до приміщень навчального закладу дозволено при наявності маски або респіратора».

При цьому окремо відзначено, що на уроках маски не є обов’язковими: «Захисні маски можуть не використовуватися при проведенні занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування між приміщеннями навчального закладу використання захисних масок обов’язкове».

Як зміниться навчання з 01 вересня?

Міністерство освіти направило до шкіл спеціального листа з рекомендаціями про те, як необхідно змінити навчальний процес, щоб знизити ризик поширення COVID-19.

У ньому прописано такі поради:

- відкрити кілька входів до будівлі школи;

- збільшити відстань між партами;

- використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами;

- виділити зони переміщення для різних вікових категорій школярів;

- максимально адаптувати та використовувати для навчання великі просторі приміщення - зокрема актові зали, рекреаційні зони, коридори тощо;

- за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі;

- закріпити за класами окремі навчальні кабінети;

- вчителів просять обирати види діяльності, які мінімізують контакт між учнями, наприклад, не проводити «ранкове коло» в молодшій школі;

- за можливості встановити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів (початок уроків та перерв у різний час);

- запровадити гнучку структуру навчального року - передбачити можливість змінювати терміни канікул, дати початку та завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації;

- на початку нового навчального року слід оцінити засвоєння навчального матеріалу, який школярі вивчали дистанційно наприкінці навчального року 2019/2020, та визначити необхідність повторно вивчати цей матеріал;

- спілкування педагогів з батьками рекомендують здійснювати дистанційно за допомогою «доступних засобів зв’язку»;

- учням із хронічними легеневими хворобами, розладами імунної системи, цукровим діабетом та іншими серйозними захворюваннями рекомендовано продовжити навчання в безпечніших для них формах - на екстернаті або дистанційно.

Які ще правила запровадять у школах?

Інші норми, зокрема гігієнічні, містяться в рекомендаціях Міністерства охорони здоров’я.

Вимоги до викладачів та інших працівників:

- проведення термометрії безконтактним термометром: вихід персоналу на роботу можливий тільки за відсутності симптомів гострої респіраторної інфекції або підвищеної температури (понад 37,2);

- обов’язкове використання респіраторів або масок (як було зазначено вище, окрім часу проведення уроків);

- викладачі зобов’язані змінювати захисні маски кожні три години;

- забезпечити масками вчителів має навчальний заклад (обов’язковий запас на 5 робочих днів).

Правила для учнів і проведення уроків:

- термометрія для школярів не є обов’язковою, але їх мають повинні опитувати про самопочуття та наявність симптомів ГРВІ;

- у разі виявлення подібних симптомів дитину мають ізолювати в спеціальному відведеному для цього приміщенні школи та негайно повідомити батьків;

- батьки учнів, які приводять дітей до школи, мають бути в масках;

- після кожного заняття / уроку провітрювати клас необхідно щонайменше 10 хвилин.

Вимоги до організації харчування в школах:

- на період карантину в школах забороняється мультипрофільне харчування за принципом «шведського столу» з можливістю самообслуговування для школярів - замість цього керівництво школи має розробити інший графік харчування для учнів;

- відстань між столами в їдальні має становити не менше 1,5 метра, одночасно за кожним столом - не більше 4 учнів;

- працівники харчоблоку мають працювати в масках (змінюючи їх кожні три години) і рукавичках (змінювати їх після кожного етапу роботи на кухні);

- співробітники їдальні, які видають їжу або розраховують покупців мають бути в максимальному захисному одязі: маски (або респіратори), захисні щитки, рукавички.